Przepisy i porady

Chleby i dieta

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wiosna rozgościła się w naszym otoczeniu na dobre, święta wielkanocne za nami. Coraz częściej wybiegamy myślami w przód, planujemy wakacje, odpoczynek, urlop. Szukamy diety-cud, która bez wysiłku pomoże nam uporać się ze zbędnymi kilogramami, kupujemy nowe buty sportowe z myślą treningu i tabletki, które mają pomóc nam zmniejszyć łaknienie.

Aktywność fizyczna jest bardzo dobrym pomysłem, ale tabletki i ostrą dietę możemy sobie darować. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Wyeliminujmy słodycze, używki, napoje gazowane, fasfoody. Postawmy na owoce, warzywa, białe mięso, produkty mleczne, kasze i produkty zbożowe, które są jak najmniej przetworzone.

Produkty zbożowe powinny stanowić podstawowe źródło energii w diecie człowieka. Wartość żywieniowa produktów zbożowych jest uzależniona od stopnia przemiału ziarna,w trakcie którego usuwane są zewnętrzne części bogate w składniki odżywcze. Pieczywo razowe oraz grube kasze dostarczają węglowodanów złożonych, błonnika pokarmowego oraz białka roślinnego. Zawierają witaminy z grupy B i E, żelazo, miedź, magnez, cynk oraz potas i fosfor.

Zapomnijcie o pieczywie z białej mąki, „prosto z piekarni” w supermarkecie, które ma w sobie tyle chemii, że aż dziwne, że nie świeci w ciemności

Przykładowe torty

Tort ślubny


Tort ślubny

O nas

Piekarnia – Cukiernia „ZAKRYŚ” istnieje w Tucholi od 1919 roku.

Obecny właściciel Karol Zakryś jest czwartym pokoleniem kierującym firmą. Przez ponad 90 lat kolejni wlaściciele z pasją i zamiłowaniem do tradycji rozwijają działalność. Dzięki dużej różnorodności asortymentu, znakomitej jakości wyrobów, otwartości na nowe receptury i technologie oraz stale powiększającemu się gronu klientów firma ma od wielu lat ugruntowaną pozycję na rynku cukierniczo-piekarniczym.

Już ponad 100 lat cieszymy Wasze podniebienia ...

 

Krótkie linki

Kontakt

  Napisz do nas: zakrys@op.pl

  +48 52 334 37 35

  +48 533 559 711

ul. Świecka 17

ul. Kniejowa 14

89-500 Tuchola

Skontaktuj się